Pro rodiče

Dobrý den,

vážíme si toho, že pro svoje děti zvažujete právě náš letní tábor. 

Uvědomujeme si, že pohled dítěte a jeho rodiče na prázdninový kemp je poněkud rozdílný. Dítě nejvíce zajímá, jací budou na táboře youtubeři, kdy bude diskotéka či táborák a „jestli máme dobrý kompy“ 🙂 

Kdežto rodiče spíše zvažují, jestli probíhá program i venku, zda někdo dohlíží na pitný režim či zda s sebou zabalit i spacák. Proto jsme připravili tuto poměrně obsáhlou stránku, kde se budeme snažit zodpovědět nejčastější otázky a podněty právě z pohledu Vás – rodičů. 

Pokud by Vám jakákoliv informace chyběla, neváhejte a kontaktujte některého z našich hlavních vedoucích na telefonním čísle či e-mailu níže.

 

Rychlá navigace na stránce

Vše důležité o ubytování, stravování  a fotografie lokality i pokojů
jsou zde.

Organizační informace, věk táborníků, rozložení týmů a dávkování informací před táborem najdete tady

Podrobnější info o tom, co děti na táboře zažijí a jakými pravidly se musí řídit se nachází zde.

Možnosti společné dopravy na kemp a adresu tábora najdete tady.

Vše o platbách, fakturaci a případném stornování tábora najdete zde.

Hlavní vedoucí na Geek Campu

Tereza Barteková

tel.: +420 602 344 181
e-mail: tereza@realgeek.cz

Jan Bartek

tel.: +420 604 333 236
e-mail: honza@realgeek.cz

Tereza Kubová

tel.: +420 722 229 220
e-mail: info@realgeek.cz

Vše důležité:

Ubytování, stravování a okolí tábora

Tábor se odehrává v Rekreačním středisku Hůrky v krásné přírodě Beskyd v Moravskoslezkém kraji. V okolí je nejblíže město Palkovice (3 Km) a Frýdek Místek (15 Km), či rozhledna Panorama, na kterou pořádáme výlety s turističtěji zaměřenými táborníky.

Přímo v hotelu je velká jídelna, několik společenských místností, herny a před hotelem hned několik sportovních hřišť, která denně využíváme (hřiště na fotbal, basketbal, tenis a beach volejbal).

Samotné ubytování dětí je zajištěno ve 3–6 lůžkových pokojích, z nichž je převážná většina vybavena vlastním sociálním zařízením včetně sprchy. Pokoje bez sociálky mají vždy alespoň umyvadlo. Ve společných prostorách jsou navíc dostupné další oddělené sprchy a WC. Středisko je po rekonstrukci nově vybaveno nábytkem a lůžkovinami na pokojích.

Na táboře je zajištěno stravování 5x denně se snídaní formou švédských stolů a pravidelným pitným režimem. V přihlášce na tábor je možné za příplatek vybrat speciální dietu a přizpůsobit jídelníček alergiím (lepek, laktóza atd.).

Adresa tábora:
RS Hůrky, Palkovice 226
Palkovice 739 41

Více informací o ubytování a
stravování najdete v delším
článku zde.

Organizačně o táboře

Věk účastníků, týmy, dozor

Na každém turnusu Geek Campu je cca 100 dětí ve věku 10-16 let. Výjimečně je možné přihlásit dítě mladší či starší. Tyto možnosti s námi konzultujte telefonicky.

Věkový medián tábora je 13,5 let. Program se odehrává většinou v týmech, takže se ani mladší děti nemusí bát, že konkrétní úkoly nezvládnou, protože jim s nimi pomohou starší kamarádi.

V každém týmu je většinou 15 dětí pod vedením zkušeného dospělého vedoucího. Zároveň jsou na táboře další extra vedoucí a brigádníci zajišťující běh kempu. 

Samozřejmostí jsou zkušení zdravotníci přítomní na táboře 24 hodin denně. 

Kdy přijdou organizační informace

Po vyplnění registrace na tábor Vám přijde první e-mail s pokyny k úhradě. Po jejich uhrazení máte místo na táboře 100% rezervované.

Zhruba měsíc před odjezdem na tábor přijde balík e-mailů, na které je potřeba reagovat. Vaše dítě v nich finálně zadá preference na umístění do youtuberského týmu. V dalším mailu přijde dotazník k dopravě na tábor, který vyplňte pouze, pokud máte zájem využít společné dopravy.

Finální info k příjezdu na tábor, doporučený seznam věcí a kontakt na hlavního vedoucího konkrétního turnusu dorazí cca 2-3 týdny před začátkem kempu.

Nutné dokumenty

V den nástupu na tábor je nutné donést s sebou vytištěné, vyplněné a podepsané tyto dokumenty:

Pokud má Vaše dítě nějaká závažná zdravotní omezení, alergie nebo dietní omezení, informujte nás o tom prosím minimálně v dvoutýdenním předstihu na tereza@realgeek.cz.

0
Let táborů Geek Camp
0 +
Úspěšných turnusů
0 +
Zapojených youtuberů
0 +
Spokojených táborníků

Náš kolektiv pořádá dětské tábory  již šestým rokem. Do konce roku 2018 jsme uspořádali již 30 velmi úspěšných turnusů Geek Campu a řadu dalších akcí pro děti a mládež.

Program a pravidla tábora

Program a aktivity

Celý program kempu je dopředu pečlivě připravován týmem vedoucích tak, aby obsáhl co nejširší spektrum aktivit. 

Každý den trávíme část dne venku (pokud to dovolí počasí) a to buď sportem, soutěžemi v týmech, nebo velkými táborovými hrami pro všechny děti najednou. 

Vnitřní část programu se skládá z různých vědomostních, kreativních a obratnostních úkolů, které týmy překonávají, či z turnajů pro jednotlivce v rozličných disciplínách (Fifa, Just Dance, ping-pong, PC hry, deskové hry, znalostní hry).

Tábor je vybaven profesionální počítačovou a konzolovou hernou, ale hraní rozhodně netvoří většinu programu. Žádné dítě v hernách nestráví dohromady více jak 2 hodiny denně.

Do programu se každý den zapojují i přítomní youtubeři a s dětmi aktivně tráví čas.  

Jak probíhá typický táborový den a další informace najdete v delším článku zde.

Pravidla tábora

Na táboře jsou striktně zakázány jakékoliv omamné látky, cigarety a zbraně. 

V případě porušení tohoto pravidla jsou rodiče kontaktováni a děti musí opustit tábor.

Zároveň si velmi zakládáme na inkluzivním a přátelském prostředí tábora, kde netrpíme šikanu či jiné agresivní chování mezi dětmi. Takovéto chování může být postihnuto trestem (například vyloučením z táborového programu na určitou dobu) a v případě pokračování i vyloučením z tábora.

Konkrétní informace o programu Vám rád zodpoví Honza Bartek na telefonu +420 604 333 236 či na e-mailu info@realgeek.cz

Doprava

Na tábor je samozřejmě možné dítě dovézt osobně a prohlédnout si celý areál. Pro ty, kteří to do Beskyd mají daleko, zajišťujeme společnou dopravu na kemp. V případě, že tohoto chcete využít, máte dvě možnosti.

1) Vlakem z Prahy: Hromadný odvoz z Hlavního nádraží v Praze. Zde si Vaše dítě převezme jeden z vyškolených vedoucích, projde s Vámi veškerou dokumentaci a všichni společně odjedou vlakem do Ostravy. V Ostravě všichni přestoupí do pronajatého autobusu, který děti doveze až přímo před táborový hotel. Cena jedné cesty je 250 Kč za dítě a tento poplatek se platí na místě v hotovosti.

2) Autobusem z Ostravy: Dítě předáte až před autobusem v Ostravě a opět ho odvezeme až přímo na místo konání tábora. Cena jedné cesty je 100 Kč za dítě a tento poplatek se platí na místě v hotovosti.

 

Pokud máte zájem o kteroukoliv společnou dopravu, je toto potřeba závazně vyplnit ve formuláři, který posíláme e-mailem cca dva měsíce před začátkem kempu. Na jeho základě rezervujeme místa ve vlaku a v autobusech. Údaj v přihlášce na kemp je pouze orientační. Podrobné informace o dopravě a adresu Geek Campu najdete zde.

Platba, fakturace a storno

Kdy zaplatit

Informace o tom, do kdy a jak zaplatit tábor, Vám přijdou v automatickém e-mailu ihned po dokončení registrace.

Na uhrazení kempu budete mít cca měsíc. Pokud potřebujete tento termín prodloužit, napište nám, do kdy je pro Vás vhodné uhradit na info@realgeek.cz

Rozložení platby na splátky

Částku za tábor je možné rozdělit na dvě splátky.

Pokud tohoto chcete využít, uhraďte do data uvedeného v e-mailu alespoň 2000 Kč a zbytek dopošlete nejpozději 2 měsíce před začátkem tábora.

Pokud potřebujete platbu tábora rozdělit na menší částky, je to možné. Na individuálním řešení se domluvíte na info@realgeek.cz.

Fakturace na firmu a benefity

Tábor je možné uhradit i pomocí příspěvku od zaměstnavatele či systému benefitů.

V tomto případě nám prosím na info@realgeek.cz pošlete fakturační údaje firmy včetně přesného předmětu fakturace. Pokud máte formulář od zaměstnavatele, zašlete jej také. Vše Vám potvrdíme a zpět e-mailem Vám pošleme fakturu k uhrazení.

Konkrétní informace o fakturaci a platbách Vám ráda zodpoví slečna Závůrková na telefonu +420 722 229 220 či na e-mailu info@realgeek.cz

Storno podmínky

I přes momentálně nepříznivou situaci  ohledně COVID-19 plánujeme uskutečnění všech letních táborů v ohlášených termínech. Z naší iniciativy tedy nebudeme tábory rušit ani přesouvat.

Zároveň pokud vy zvažujete změnu účasti na letním táboře, doporučujeme zatím vyčkat na aktuální vývoj situace v horizontu jednoho měsíce. Při stornování pobytu z vaší strany až do 1.5.2020 vám vrátíme celou uhrazenou částku a neplatíte tedy žádné storno poplatky.

Zároveň nám tímto vyčkáním ušetříte extra administrativu s registrací náhradníků a sobě zklamání v případě, že byste se chtěli na kemp později opět přihlásit, ale již bude zaplněný.

Pokud se na Geek Camp registrujete, zaplatíte, ale z jakéhokoliv důvodu se nebude táborník moci účastnit, bude se situace řešit podle pravidel těchto storno podmínek.

Čím blíže k datu tábora, tím menší část ceny je možné vrátit vzhledem k tomu, že budou již zaplacené zálohy za ubytování, jídlo atd. dalším smluvním partnerům.

  • Při zrušení účasti na táboře do dvou měsíců před začátkem akce Vám vrátíme 100% ceny tábora.
  • Při zrušení účasti na táboře do měsíce před začátkem akce Vám vrátíme 50% ceny tábora.
  • Při zrušení účasti na táboře do dvou týdnů před začátkem akce Vám vrátíme 30% ceny tábora.
  • Při pozdějším zrušení propadá celá cena tábora.
  • Pokud bude dítě chtít odjet z tábora dříve, nebo bude vyloučeno pro špatné chování, nebude vrácena žádná část ceny tábora.

V kterémkoliv případě (mimo posledního) je možné na tábor doporučit náhradníka, který pojede místo dítěte ze stornovaného zájezdu. Pokud náhradník uhradí platbu za kemp, vrátíme vám celou částku. Ve výjimečných případech je ze závažných důvodů po domluvě možné přesunout již uhrazené místo na jiný turnus tábora a tím nepřijít o finance, i když se původně vybraného termínu nemůže dítě účastnit.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že tyto situace budeme muset řešit co nejméně.